Jaką kosiarkę wybrać do pielęgnacji trawnika?

Jaką kosiarkę wybrać do pielęgnacji trawnika?

Wiosna to czas kiedy chcemy zadbać o swój ogród. Sadzimy piękne kwiaty, siejemy trawę, zakładamy skalniaki czy też oczka wodne. Zadbany ogród to nasza wizytówka. Każdy odwiedzający nasz gość zwróci uwagę na to czy trawa jest skoszona oraz czy krzewy są przycięte. Wszystkie te zabiegi wymagają jednak odpowiedniego sprzętu.
 
Strzyżenie trawy jest zajęciem, które w okresie od wiosny do jesieni wykonujemy średnio raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie. Dobra kosiarka potrafi uczynić to żmudne zajęcie łatwiejszym i przyjemniejszym. Dobór tego sprzętu nie należy jednak do najprostszych. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, jak na przykład ukształtowanie powierzchni, wielkość i kształt trawnika, gęstość nasadzeń drzew i krzewów.

Ręczna kosiarka akumulatorowa i elektryczna sprawdzają się na głównie na niewielkich trawnikach. Kiedy nasza murawa ma dużą powierzchnię wygodniej jest kosić kosiarką spalinową z napędem, lub minitraktorkiem specjalnie przeznaczonym do tego typu prac. Szybkość koszenia trawy zależy też od szerokości naszego sprzętu, modele samojezdne są zdecydowanie szersze niż tradycyjne.

Nieregularny kształt trawnika, czy też duża ilość nasadzeń skłania do wyboru mniejszej, bardziej zwinnej ręcznej kosiarki akumulatorowej. Manewrowanie między drzewkami czy rabatami jest wtedy dużo prostsze. Tego rodzaju sprzęt będzie też lepszy kiedy nasz teren jest pochyły. W momencie kiedy trawnik jest nierówny, z zagłębieniami czy z dużą ilością trawy, gałązek, najlepiej sprawdzą się podkaszarki i kosy spalinowe.

Jeśli nie mamy gdzie przechowywać naszego sprzętu, warto zwrócić też uwagę na rozmiar kosiarki. Te elektryczne i akumulatorowe są znacznie mniejsze i lżejsze niż spalinowe. Co za tym idzie łatwiej znaleźć dla nich miejsce w garażu.

Bez względu na to jaką kosiarkę wybierzemy należy pamiętać o jej okresowej konserwacji, a także o regularnym ostrzeniu noża. Bowiem sprawny sprzęt jest dużo wydajniejszy i bezpieczniejszy w użytkowaniu.

Dużo ludzi ma problemy z alergią. Nie jest to zbyt przyjemne. Istnieje wiele naturalnych ...

Więcej

Rynek usług finansowych to w przeważającej części oferty banków. W polskich realiach oferują ...

Więcej

Ostatnio na naszym rynku coraz bardziej rozpowszechniona staje się bielizna laserowa. Bielizna ta ...

Więcej

W każdym mieście jest mnóstwo sklepów, w których można kupić ubrania. Jest ...

Więcej

Niejednokrotnie przedmiotem dyskusji są zakupy w secondhandach. Oczywiście jest jednak jedna z ...

Więcej